Postanowiliśmy zrobić coś dla planety! 🌍 W końcu nic tak nie psuje radości z dzikiej plaży jak plastikowa szczoteczka wyrzucona przez ocean. W Tajlandii wkurzyło nas to do tego stopnia, że zaczęliśmy zgłębiać temat w Internecie. Statystyki przerosły nasze najgorsze wyobrażenia. A film z krwawiącym żółwiem z wystającą szczoteczką wrośniętą w nos złamał nam serca.

Czy wiedzieliście, że plastikowa szczoteczka rozkłada się aż ponad 500 lat? Czyli gdyby Krzysztof Kolumb używał takiej, to dzisiaj jeszcze moglibyście ją spotkać gdzieś na plaży w Kostaryce.

Zastanowiliśmy się, co można z tym zrobić i w ten sposób powstał pomysł na eko szczoteczki z bambusa! 💚

Czemu bambus to super materiał?

Bambus jest jednym z najbardziej zrównoważonych materiałów na świecie. Odrasta bardzo szybko, bo w dobę potrafi stać się o ponad metr wyższy! Również szybko ulega biodegradacji, a więc zamienia się w pożywkę dla kolejnych roślin. Zwierzęta i przyroda to nasza wielka miłość, dlatego zadbaliśmy, by szczoteczki były przyjazne pandom – zarówno biało-czarnym pandom wielkim, jak i małym pandkom rudym. Jak wiesz, lubią one pędy bambusa, ale nie każdą jego odmianę. Ich brzuszki są wybredne: preferują czarny bambus lub metake, za to nie smakuje im odmiana Moso. Właśnie dlatego szczoteczki tworzymy z bambusa Moso, który nie znajdzie się w menu żadnej szanującej się pandy! 🐼

Dlaczego szczoteczka z bambusa jest lepsza od plastikowej?

Co roku na świecie wyrzuca się kilka MILIARDÓW plastikowych szczoteczek do zębów! Znaczna część z nich trafia do oceanów, lasów, na łąki i pastwiska, zanieczyszczając środowisko, a także wodę, której do życia potrzebuje każdy z nas. Tworzywa sztuczne to ogromne zagrożenie nie tylko dla zdrowia ludzi i flory, ale także dla fauny. Niestety co roku z tego powodu giną miliony zwierząt i organizmów wodnych. Nasza szczoteczka z bambusa jest naturalna, wolna od BPA, wolna od okrucieństwa, biodegradowalna i bezpieczna dla Twojego zdrowia oraz zwierząt. Żółwie, wieloryby, delfiny i inne zwierzęta wodne będą bezpieczne, bo nawet jeśli przez przypadek kawałek bambusa skończy w ich żołądku, nie będzie miało to szkodliwych konsekwencji. Wszystko to sprawia, że bambusowa szczoteczka jest lepsza pod każdym względem od tej zwykłej z plastiku!

Co musisz wiedzieć o szczoteczkach od nas?

🌿 EKOLOGICZNA I BIODEGRADOWALNA – drewno użyte do stworzenia szczoteczek MyEcoBrush pochodzi z naturalnych, zrównoważonych upraw bambusa. Opakowanie wyprodukowano z materiałów z recyklingu. Pudełko oraz szczoteczki są biodegradowalne i kompostowalne. Dzięki staranności na każdym etapie produkcji nasz produkt nie odbiega jakością od zwykłych szczotek z plastiku, które rozkładają się 500 lat. Wybierając te ekologiczne, możesz więc nie tylko dobrze wyczyścić zęby, ale także chronić środowisko, nie zmieniając swoich codziennych nawyków. Zawsze jest dobry czas, żeby być bardziej eko. Dlaczego nie zacząć od zmiany szczoteczki do zębów na przyjazną planecie?

🌿 ZESTAW 5 SZTUK –  wybierz 5-pak, aby rzadziej korzystać z dostawy i tym samym ograniczać emisję dwutlenku węgla. Każda szczoteczka jest zabezpieczona kartonikiem, dzięki czemu jest przechowywana w higieniczny sposób. Zestaw świetnie sprawdzi się jako opakowanie rodzinne – dla dzieci i dorosłych albo prezent dla miłośników natury. Szczoteczka jest bardzo lekka, więc będzie wygodna także w podróży jako szczoteczka turystyczna.

🌿 MIĘKKIE WŁOSIE BEZ BPA – zdrowa i bezpieczna szczoteczka bez bisfenolu A. Kolorowe włosie wykonano z wysokiej jakości Nylonu 610, który jest miękki i doskonale usuwa płytkę nazębną nie podrażniając dziąseł. Nylon rozkłada się w ciągu kilku lat. Włosie ma wyprofilowany, falisty kształt, dzięki czemu szczoteczka czyści zęby jeszcze dokładniej, a Ty możesz cieszyć się białym uśmiechem, zdrowymi dziąsłami i świeżym oddechem. Główka szczoteczki jest łatwa w czyszczeniu, a drewno bambusa wykazuje naturalne właściwości antybakteryjne, pomagając zminimalizować ilość bakterii w jamie ustnej.

🌿 WEGAŃSKA I CRUELTY FREE – jesteśmy miłośnikami natury i zwierząt, dlatego zadbaliśmy, żeby szczoteczki były odpowiednie dla każdego, kto troszczy się o środowisko naturalne, ekologię i bliskie są mu ideały zero waste. Naturalne szczoteczki MyEcoBrush nie były testowane na zwierzętach, nie posiadają odzwierzęcych składników ani nie szkodzą życiu zwierząt. Odmiana bambusa Moso nie jest jadana przez pandy, dlatego wybierając naszą szczoteczkę nie musisz się obawiać, że zabierasz im pożywienie.

🌿 POKAŻ SWOJE PRAWDZIWE KOLORY – ze szczoteczką MyEcoBrush z edycji Pride pokażesz nie tylko białe zęby, ale także Twoje kolory! Niech tęcza zagości w Twojej łazience, szeroki uśmiech pojawi się na twarzy, a oceany unikną plastikowych odpadów. Planety B nie ma, ale eko szczoteczkę masz na wyciągnięcie ręki!

Bambusowa szczoteczka do zębów wolna od BPA

O co chodzi z BPA? Bisfenol A to szkodliwy dla zdrowia związek chemiczny stosowany m.in. w plastikowych szczoteczkach do zębów. Substancja ta uwalnia się pod wpływem wilgoci lub podgrzewania. W dłuższej perspektywie – a zęby myjemy przecież przez całe życie – powoduje problemy hormonalne, otyłość, a nawet prowadzi do chorób nowotworowych. Nasze naturalne szczoteczki z bambusa są zdrową alternatywą, uchwyt i włosie nie zawierają BPA. Możesz więc być spokojna_y o zdrowie i o środowisko.

Dla kogo jest szczoteczka bambusowa MyEcoBrush?

 • każdego, kto chce ograniczenia zaśmiecania oceanów i lasów zbędnym plastikiem
 • wegan
 • fanów ekologicznego stylu życia, less waste czy circular economy
 • rodzin – zestaw składa się aż z 5 sztuk dla całej rodziny!
 • dzieci – bo kto nie chciałby „myć zęby tęczą”? Może kolorowa szczoteczka przekona Twoje pociechy do regularnego czyszczenia zębów.
 • LGBTQ – pokaż swój prawdziwy kolor, nie tylko zębów! Kolorowe włosie pozwala Ci mieć tęczę nawet w łazience!
 • podróżników – lekka i poręczna szczoteczka aż się prosi, by zabrać ją w podróż
 • osób, które mają wrażliwe dziąsła 🦷 – miękkie włosie oraz antybakteryjne właściwości bambusa są sprzymierzeńcem higieny jamy ustnej
 • miłośników designu – bambusowe szczoteczki są eleganckie, minimalistyczne, a przy tym trwałe, więc sprawdzą się w łazienkach miłośników dobrego stylu i jakości

Jak korzystać?

Bambusowa szczoteczka powinna być wymieniana tak samo często jak każda inna, czyli maksymalnie co 3 miesiące. Jako że bambus to materiał organiczny, najlepiej zachowuje się, gdy jest przechowywany w suchym miejscu, po umyciu zębów warto dać szczoteczce chwilę na wyschnięcie na pojemniku lub w otwartym etui.

A co po zużyciu szczoteczki?

Szczoteczkę z bambusa możesz:

 • wyrzucić całą do bio odpadów
 • odłamać kolorową główkę, wyrzucając do bio odpadów, a drewnianą rączkę do kompostownika lub gleby
 • dać drugie życie drewnianej rączce: jako tabliczka do doniczek, szczotka do czyszczenia butów lub umywalki

Przełącz się na eko! Razem możemy więcej! Kup 5-pak bambusowych szczoteczek i powiedz #nie plastikowym.

Bez kategorii

A Ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *