Kanion Skazka – atrakcja przyrodnicza w Kirgistanie

Witaj w Kanionie Skazka – miejscu w Kirgistanie, w którym przyjdą Ci do głowy setki skojarzeń. Nazwa Kanion Skazka, tłumaczona z rosyjskiego, oznacza Bajkowy Kanion. Tutaj to Natura puściła wodze wyobraźni. Żaden inny artysta nie wymyśliłby tego lepiej. Tych kolorów, tych bajkowych form. Zastaniesz tu magiczny popis Natury w postaci różnobarwnych, interesujących formacji skalnych. Czerwono-żółto-pomarańczowe skały zyskały swoje niepowtarzalne kształty przez erozję wietrzną, która oddziaływała na nie przez tysiące lat. Przystań, przypatrz się i sprawdź, co Ci przypominają poszczególne formy. Czy to słoń, czy to dziobak? Koń czy leżący kot? A co tu widzisz na poniższych zdjęciach? Może to samo co my, a może coś innego?

skazka kanionskazka kanionkanion bajkakirgistan skazka kanionkirgistan skazka kanionjak dojechać do skazka kanionkirgistan co zobaczycinfluencer podróżekanion skazka

 

Kanion Skazka – dojazd i cena

Wiesz, co jest świetne? Że Kanion Skazka mieści się nieopodal wybrzeża jeziora Issyk Kul. Stojąc na tych skałach (najlepiej w złotą godzinę!), zobaczysz błękitną taflę Issyk Kul. A tak się składa, że dojazd nad to jezioro jest akurat łatwy i autem, i transportem publicznym. Trafisz tu nie tylko wypożyczonym samochodem, ale też transportem publicznym (bo kanion jest blisko od trasy).

Transport do Kanionu Skazka

Autobus wysadzi Cię między Kaji-Say a Tosorem. Są tam znaki na Kanion Skazka, a to w Kirgistanie nieczęsta przypadłość! Od nich masz już niewielki kawałek do przejścia pieszo w stronę kanionu (1,5 km). A jeśli postawiłeś/aś na wynajem auta, to dojedziesz nim pod samo „wejście”.

Cena biletu do Kanionu Skazka

Nie ma tu ogrodzeń, zawsze wejdziesz. My sądziliśmy, że ktoś na „wejściu” poprosi od nas po 50 SOM, czyli ok. 2,5 zł (taki miał być koszt), ale nie było żadnej budki, ani żadnego kasjera. Być może w sezonie – w letnich miesiącach – siedzi tu ktoś i inkasuje tę niewygórowaną opłatę. Pod koniec kwietnia nie było tu nikogo oprócz nas. 

W tym tekście sprawdzisz, kiedy najlepiej jechać do Kirgistanu.

Sprawa ma się tak, że w Kirgistanie w zasadzie z wszystkiego można by zrobić atrakcję turystyczną, park krajobrazowy i wszędzie można by stać, pobierając od turystów pieniądze na poczet niebogatej gospodarki. Ale Kirgistan dopiero od niedawna definiuje niektóre miejsca jako turystyczne. W rzeczywistości, gdzie nie traficie, będzie to warte Waszej wizyty… Bo Kirgistan to jeden wielki park naturalny. Bogata fauna, bogata flora, fascynujacy, nawet lekko hardzi – przez górskie warunki i dość odizolowany tryb życia – ludzie. Kirgistan jest wielkim popisem Natury! A Skazka Kanion na pewno znajdzie się na pokaźnej liście miejsc, które skradną Ci serce. Jest tu moc i wielkie piękno!

kirgistan co zwiedzić

 

kirgistan co zwiedzić

 

kirgistan najpiękniejsze miejsca

 

kirgistan przewodnik

 

 

kirgistan co zwiedzic

 

 

 

A na koniec serwujemy vloga z Kanionu Skazka i okolic jeziora Issyk Kul.

Приятного аппетита!

Dzicy Podróżnicy, spotkajmy się też w social mediach! Na Stories możecie zobaczyć relację z Kirgistanu. Zapraszamy po inspiracje z bogatych w naturę zakątków świata! Pozdrawiamy serdecznie, Ania i Michał 🙂

Kirgistan Podróże w Naturze

A Ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *