Tutaj to Natura puściła wodze wyobraźni. Żaden inny artysta nie wymyśliłby tego lepiej.

Tych kolorów, tych bajkowych form.


Witaj w Kanionie Skazka – miejscu, w którym przyjdą Ci do głowy setki skojarzeń. Nazwa, tłumaczona z rosyjskiego, oznacza Bajkowy Kanion. Zastaniesz tu magiczny popis Natury w postaci różnobarwnych, interesujących formacji skalnych. Czerwono-żółto-pomarańczowe skały zyskały swoje niepowtarzalne kształty przez erozję wietrzną, która oddziaływała na nie przez tysiące lat. Przystań, przypatrz się i sprawdź, co Ci przypominają poszczególne formy. Dysonans! Czy to słoń, czy to dziobak? Koń czy leżący kot? A co tu widzisz? ? Jeśli coś innego, daj znaka!

skazka kanion


skazka kanion


kanion bajka


kirgistan skazka kanion


kirgistan skazka kanion


jak dojechać do skazka kanion


kirgistan co zobaczyc


influencer podróże


kanion skazka

Kanion Skazka – dojazd i cena ?

Wiesz, co jest świetne? Że Kanion Skazka mieści się nieopodal wybrzeża jeziora Issyk Kul. Stojąc na tych skałach (najlepiej w złotą godzinę!), zobaczysz błękitną taflę Issyk Kul. Dlatego trafisz tu nie tylko wypożyczonym samochodem, ale też i transportem publicznym (bo to blisko od trasy). Ten drugi wysadzi Cię między Kaji-Say a Tosorem. Są, a to w Kirgistanie nieczęsta przypadłość, znaki na Kanion Skazka! Od nich niewielki kawałek do przejścia pieszo w stronę kanionu (1,5 km). A jeśli postawiłeś na wynajem auta, to dojedziesz nim pod samo “wejście”. Nie ma tu ogrodzeń, zawsze wejdziesz. My sądziliśmy, że ktoś na “wejściu” poprosi od nas po 50 SOM (taki miał być koszt), ale nie było żadnej budki, ani żadnego kasjera. Być może w sezonie – w letnich miesiącach – siedzi tu ktoś i inkasuje tę niewygórowaną opłatę.

Sprawa ma się tak, że w Kirgistanie w zasadzie z wszystkiego można by zrobić atrakcję turystyczną, park krajobrazowy i wszędzie można by stać, pobierać hajsy na poczet niebogatej gospodarki. Ale Kirgistan dopiero od niedawna definiuje niektóre miejsca jako turystyczne. W rzeczywistości, gdzie nie traficie, będzie to tego warte… Kirgistan to jeden wielki park naturalny. Bogata fauna, bogata flora, fascynujacy, nawet lekko hardzi – przez górskie warunki i dość odizolowany tryb życia – ludzie. Kirgistan jest wielkim popisem Natury! A Skazka Kanion na pewno znajdzie się na pokaźnej liście miejsc, które skradną Ci serce. Jest tu MOC!

kirgistan co zwiedzić

kirgistan co zwiedzić

kirgistan najpiękniejsze miejsca

kirgistan przewodnik

kirgistan co zwiedzic

 

A na koniec serwujemy vloga z Kanionu Skazka i okolic jeziora Issyk Kul.

?Приятного аппетита! ?

Kirgistan Podróże w Naturze

A Ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *