Kostaryka naturą stoi! Mało, że są tu wulkany, góry, pierwotne dżungle, oceany (i Pacyfik, i Atlantyk!), to i wodospadów nie zabrakło. Zabieramy Was w jedno z naszych ukochanych miejsc w Kostaryce – do wodospadu Eco Chontales!

Wodospad Eco Chontales w Kostaryce

Wiedzą o nim głównie lokalni mieszkańcy. Gdyby nie Annie i Matt, właściciele naszego uroczego noclegu Valley of Dreams, nie dane byłoby nam zobaczyć go. Główny wodospad jest wysoki na kilkadziesiąt metrów i tworzy spory basen, w którym można popływać. Rozkoszna sprawa, szczególnie jeśli dzień jest upalny. Śmiało można podpłynąć aż pod sam wodospad i słuchać, z jakim impetem tony wody spływają w dół, tworząc rzekę, a potem kolejne, mniejsze wodospady. Sporo jest tam śliskich skał, więc skutecznym trikiem jest założenie skarpetek. Zdecydowanie zwiększają przyczepność i pozwalają uniknąć pamiątki w postaci siniaka. Gdy już nacieszycie się mgiełką z wodospadu przyjemnie ochlapującą twarz, schłodzicie nagrzane słońcem ciało i nacieszycie się tęczą, która na stałe tworzy się przy rozlewisku, pójdźcie kawałek dalej, aby zobaczyć jak rzeka tworzy kolejne wodospady i naturalne tarasy wodne.

Warto wziąć ze sobą ręcznik i smakołyki, żeby rozłożyć się na skałach i poczuć lekko piknikową atmosferę. Podziwiać tutejszą dżunglę, słuchać śpiewu ptaków, moczyć stopy w strumieniu, zerkać na piękny Eco Chontales. Śmiałkowie mogą jeszcze poskakać z klifów do rzeki. Jest specjalnie do tego wydzielone miejsce i drabinka do powrotu na górę.

wodospad kostaryka

kostaryka miejsca poza szlakiemwodospad eco chontales kostaryka

Wodospad Eco Chontales jako alternatywa dla Wodospadu Nauyaca

Chociaż nie jest to ogromny teren, to spędziliśmy w tej okolicy cały dzień. Jest tam tak sielsko, uroczo i przyjemnie, że łatwo się zapomnieć i dogłębnie zrelaksować. Miejsce polecamy z całego serducha. Może być świetną alternatywą dla bardziej znanych i turystycznych wodospadów Nauyaca. Większość turystów przyjeżdża w te okolice właśnie dla Nauyaca, podczas gdy Ticos (jak nazywają siebie sami Kostarykanie) przyjeżdżają do wodospadu Eco Chontales.

No, ale droga tu nie jest najłatwiejsza. Kamienista, wyboista, szutrowa. Samochód 4×4 zdecydowanie będzie dobrym towarzyszem. Nasz wypożyczony Suzuki Jimny sprawił się doskonale. (Wynajem samochodu w Kostaryce opisaliśmy tutaj). Trasa ta jest zdecydowanie warta zachodu! Jest jedną z najpiękniejszych dróg, jakimi mieliśmy przyjemność toczyć się naszym Jimnym… Zielone, włochate pagórki, które bardzo kojarzą nam się właśnie z Ameryką Centralną czy reklamami kawy z tego regionu. Zachwycające krajobrazy, wąski most, którym po złożeniu lusterek musisz bezpiecznie przejechać ponad rzeką, i pastwiska pełne krówek. Ale jakich ciekawych, takich w Polsce nie majom! W Kostaryce spotkacie przede wszystkim krowy rasy American Brahman. Cechują je obwisłe uszka, obfity garb niczym u dromaderów i pomarszczona skóra szyi. Jakbyście przejeżdżali tamtędy, pozdrówcie je! Te sympatyczne nochale bardzo lgnęły do człowieka i chciały przytulasków.

wodospad kostaryka

wodospady w kostaryce

wodospad nauyaca kostaryka

wodospady kostaryka

wodospad eco chontales kostaryka

wodospad eco chontales kostaryka

Cena wstępu i parkingu przy Eco Chontales

Informacja praktyczna: za wejście na teren wodospadu Eco Chontales turyści muszą uiścić opłatę w wysokości 7 $ za osobę. Parking w cenie.

Wiemy, że organizowanie podróży po Kostaryce jest trudniejsze niż po wielu innych krajach. A jeśli jeszcze goni Cię czas i masz dylematy, to może wydawać się, że ten wieczny research nie ma końca! Czy warto wypożyczyć samochód? Jeśli tak, to jaki? A w ogóle, co oznaczają te wszystkie rodzaje ubezpieczeń w wypożyczalniach i które z nich wybrać? Noclegi potrafią być bardzo drogie, ale które są warte swojej ceny? Jakie atrakcje oraz parki narodowe są najciekawsze i jak to wszystko zmieścić w krótkim urlopie? Którym firmom organizującym wycieczki i lokalnym przewodnikom zaufać? Z kim na nocne safari, gdzie na zipline przez dżunglę? Na ratunek przychodzą nasze konsultacje podróżnicze i spersonalizowane plany podróży po Kostaryce. Odezwij się do nas na hej@podrozewnaturze.pl Chętnie pomożemy Ci tak, żeby jedynym Twoim zmartwieniem było wyrobienie się na samolot 🙂

Nocleg w Dolinie Marzeń

Jeśli Eco Chontales spodobał się Wam na tyle, że chcecie tam jechać, to bardzo polecamy Wam pobliski nocleg. Valley of Dreams to piękne miejsce prowadzone przez sympatyczną i pomocną amerykańską parę i ich gromadkę adoptowanych psów. Mało że wypoczęliśmy nad wodospadem, to również u nich dusza odpoczywa. Wszystko za sprawą świetnej, chillowej atmosfery oraz dżungli po której Annie i Matt oprowadzają w ramach noclegu. To u nich zobaczyliśmy tęczowego eukaliptusa – piękne drzewo, którego zobaczenie na własne oczy chodziło za nami już od jakiegoś czasu. Bądźcie też pewni wizyt tukanów i innych rajskich ptaków oraz skosztowania kilkunastu odmian cytrusów prosto z drzew. Uwaga: aktualnie nocleg Valley of Dreams zawiesił działalność, ale możecie się upewnić czy Booking jednak pokazuje dostępność.Wiemy, że wodospadu Eco Chontales nie znajdziecie w przewodnikach, dlatego z radością dzielimy się z Wami tym miejscem. Bo zarówno wodospad, jak i nocleg u Annie i Matta to jedno z top doświadczeń tego wyjazdu do Kostaryki. A zobaczyliśmy w tym kraju naprawdę wiele i spędziliśmy w nim dużo czasu! 🙂 Więcej wpisów z podróży po Kostaryce znajdziecie na naszym blogu tutaj. Pura vida, udanej podróży!

Tak, wiemy, że organizowanie podróży po Kostaryce jest trudniejsze niż po wielu innych krajach. A jeśli jeszcze goni Cię czas i masz dylematy, to może wydawać się, że ten wieczny research nie ma końca! Czy warto wypożyczyć samochód? Jeśli tak, to jaki? A w ogóle, co oznaczają te wszystkie rodzaje ubezpieczeń w wypożyczalniach i które z nich wybrać? Noclegi potrafią być bardzo drogie, ale które są warte swojej ceny? Jakie atrakcje oraz parki narodowe są najciekawsze i jak to wszystko zmieścić w krótkim urlopie? Którym firmom organizującym wycieczki i lokalnym przewodnikom zaufać? Z kim na nocne safari, gdzie na zipline przez dżunglę? Na ratunek przychodzą nasze konsultacje podróżnicze i spersonalizowane plany podróży po Kostaryce. Odezwij się do nas na hej@podrozewnaturze.pl Chętnie pomożemy Ci tak, żeby jedynym Twoim zmartwieniem było wyrobienie się na samolot 🙂

Kostaryka Podróże w Naturze

3 Komentarze w “Kostaryka: Wodospad Eco Chontales i dolina jak z marzeń”

A Ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *