Podróże dla kociarzy!

Dziś Dzień Kota – także wiwat na cześć wszystkich mruczków! My jesteśmy kocimi freakami i kochamy wszystko co kocie. Codziennie odpalamy fanpejdż Kot dnia, w sobotę krzyczymy „sobota – dzień kota”, podglądamy koty sąsiadów i miauczymy do siebie z łazienki po prysznicu, by drugie podało ręcznik 😅 Uff, zwierzyliśmy się! 😂 Z kociej okazji zrobiliśmy listę najbardziej kocich miejsc na świecie!

Najbardziej kocie miejsca na świecie

🐱 Aoshima – wyspa w Japonii, gdzie kotów jest ponad 6x więcej niż ludzi. Japonia to w ogóle najbardziej koci kraj świata ze względu na specjalną pozycję tego zwierzęcia w kulturze. Pewnie kojarzycie kota Maneki-neko, który macha łapką.

🐱 Nga Phe Kyaung – świątynia w Mjanmie, gdzie razem z mnichami buddyjskimi mieszkają koty

🐱 Dom Hemingwaya na Florydzie – mieszka tu kilkadziesiąt potomków kotów słynnego pisarza

🐱 Istambuł – może oglądaliście film „Kedi – sekretne życie kotów”? Fanom podróży i sierściuchów – polecamy.

🐱 Ermitaż w Sankt Petersburgu – od wieków koty mieszkały z carską rodziną i były wartownikami pałacu, dziś mieszka tu ich kilkadziesiąt i są rozpieszczane!

My z kolei jako najbardziej kocie miejsca zapamiętamy:

🐱 Maroko – tutaj kota pomylisz ze sprzedawcą, bo człowieka nie widać, a kot pilnuje niemal każdego sklepiku! Marrakesz, Fez, Szawszawan – tu roi się od kotów!

🐱 Granada – tutaj flamenco przeplata się z miauczeniem.

🐱 Włochy – wszędzie! Tak jak możesz być pewien spaghetti na obiad, tak samo kotów na spacerze.

🐱 Grecja – zarówno wyspy, jak i w samych Atenach (szczególnie w uroczej dzielnicy Anafiotika) roi się od czterołapów.

🐱 Tel Awiw-Jafa – każde portowe miasto ma swoich kocich marynarzy – nie inaczej jest i w tym izraelskim porcie, gdzie nie spojrzysz – koty czekające na rybkę.

A to nasz Rysio!

Jesteśmy kociarzami i w naszej rodzinie również mamy kotka. Poznajcie Rysia! To członek rodziny już od ponad 10 lat, a zdjęcie jest z czasów, gdy adoptowaliśmy tego rudzielca jako malucha. Jeśli kochacie koty, chcielibyście mieć futrzatego przyjaciela i posiadacie możliwość opieki nad nim, to my dzisiaj tym postem chcemy serdecznie zachęcić Was do adopcji!

Kilka miejsc, z których można adoptować koty:

A jako że zbliża się czas rozliczeń PIT-ów, to jeszcze zachęcamy na oddanie 1% podatku na którąś z organizacji pomagających zwierzętom 🙂

Serdecznie pozdrawiamy, Dzicy Podróżnicy!

Miejska Dżungla

A Ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *