Kostaryka – gorące źródła Rio Tabacon przy La Fortuna

Wiesz, że w Kostaryce są gorące źródła? Zwykle kojarzą się z Islandią, prawda? Ale mamy dobrą wiadomość, bo znajdziesz je także w tropikalnej Kostaryce. Gorące źródła dziwić nie muszą, bo Kostaryka ma wulkany, aktywne jak i setki wygasłych, i należy do Pacyficznego Pierścienia Ognia. Znajdziesz więc tu ciepłą, podgrzewaną siłami natury wodę, w której można się kąpać. A gdzie te gorące źródła? Najwięcej miejsc do kąpieli w naturalnym „jacuzzi” zastaniesz w okolicy wulkanu Arenal. Tuż pod miejscowością La Fortuna płynie malownicza, gorąca rzeka – Rio Tabacon. Zobacz, jak do niej trafić i jak nie dać się naciągnąć w tej okolicy na drogie i sztuczne gorące źródła.

kostaryka gorące źródła tabacon la fortuna

Gorące źródła Tabacon – wejście za darmo – zwiedzanie okolicy La Fortuna – Kostaryka

Zdradzimy Ci, gdzie płynie rzeka Tabacon z gorącą wodą i gdzie da się do niej wskoczyć za darmo. Bo musisz wiedzieć, że hotele sprytnie obstawiły okolicę i za dostęp do gorącego źródła biorą grube dolary. Ceny sięgają nawet 100$ za dzienny wstęp tylko do basenów (bez noclegu). A są i takie cwaniaki, które podgrzewają wodę… prądem. Także przed takimi naciąganymi miejscami chcemy Cię uchronić. Na podgrzewaną balię wybierz się w Polsce, w Kostaryce muszą być naturalne gorące źródła! Znajdziesz je pod mostem w okolicy wulkanu Arenal, kawałek za miasteczkiem La Fortuna. Właśnie pod nim, w pięknej dżungli, przepływa Rio Tabacon. To Twój punkt docelowy, gdzie pośród skalnych tarasów wygrzejesz ciało, wsłuchasz w śpiew ptaków i odpoczniesz.

Gorące źródła Rio Tabacon – La Fortuna – jak dojechać, adres


✦ Dokładny namiar na gorące źródła Rio Tabacon w Google wyświetla się pod nazwą Free Natural Hot Springs River lub El Choyin. Łatwo rozpoznać, że jesteś na miejscu, bo wzdłuż drogi będzie pełno zaparkowanych aut. Najpewniej trzeba będzie dać napiwek ok. 3$ parkingowym. Potem wystarczy zejść pod most ku gorącej rzece. Można iść na lewo lub na prawo od mostu, zejście jest po obu stronach, nie ma znaczenia, w którą stronę pójdziecie, bo to te same źródła.

✦ A tu mapa dojazdu z precyzyjnie wyznaczonym miejscem. Jeśli czytasz nasz tekst w drodze do źródeł, wystarczy, że klikniesz w nią i zaczniesz nawigować 🙂

Tak, wiemy, że planowanie podróży po Kostaryce bywa trudniejsze niż po wielu innych krajach. A jeśli jeszcze goni Cię czas i masz dylematy, to może wydawać się, że ten wieczny research nie ma końca! Czy warto wypożyczyć samochód? Jeśli tak, to jaki? A w ogóle, co oznaczają te wszystkie rodzaje ubezpieczeń w wypożyczalniach i które z nich wybrać? Noclegi potrafią być bardzo drogie, ale które są warte swojej ceny? Jakie atrakcje oraz parki narodowe są najciekawsze i jak to wszystko zmieścić w krótkim urlopie? Którym firmom organizującym wycieczki i lokalnym przewodnikom zaufać? Z kim na nocne safari, gdzie na zipline przez dżunglę? Na ratunek przychodzą nasze konsultacje podróżnicze i spersonalizowane plany podróży po Kostaryce. Odezwij się do nas na hej@podrozewnaturze.pl Chętnie pomożemy Ci tak, żeby jedynym Twoim zmartwieniem było wyrobienie się na samolot. A przy okazji jeszcze zorganizujemy zniżkę ok. 1000 zł na każdy tydzień wynajmu samochodu, dzięki czemu cena planu podróży lub konsultacji zdecydowanie Ci się zwróci!

Gorące źródła Tabacon – Kostaryka- co zabrać ze sobą?

Jako że gorące źródła Tabacon to miejsce w naturze, wejście jest „na dziko”, to musisz spakować się jak nad rzekę lub jezioro. Nie będzie przebieralni, strój zmienisz w dżungli. Lepiej nie zakładaj najlepszych ubrań, bo możesz się zabłocić i ubrudzić. Nie ma też jako takich plaż, by się rozłożyć z kocem. Plecak zostawiasz obok rzeki i to w niej przesiadujesz, a nie na brzegu. Jeśli skręcisz w lewą stronę od mostu (jadąc z La Fortuna), to na końcu ścieżki jest siatka, na której można wygodnie rozwiesić rzeczy.

Lista rzeczy do spakowania do gorących źródeł:
  • strój kąpielowy
  • klapki lub sandały – odkryte buty, bo po wyjściu ze źródeł nie unikniesz błota lub piachu
  • buty wodne – nie będą przesadą, ładnie zamortyzują brodzenie po kamieniach
  • ręcznik do wycierania się
  • latarkę, jeśli zamierzasz siedzieć do czasu, gdy będzie ciemno
  • woda i przekąski, jeśli wybierasz się tu na dłużej
  • apteczka – nurt jest bystry, kamienie dość śliskie, więc warto zachować ostrożność, szczególnie, jeśli podróżujesz z dzieckiem
Wycieczka do gorących źródeł termalnych Tabacon – kilka rad
  • Odradzamy Ci kupowanie wycieczek do gorących źródeł w La Fortunie. Zapłacisz za to, że zabiorą Ciebie właśnie pod ten most, a to przecież darmowa atrakcja! Nie decyduj się też na wycieczkę do pobliskich kąpielisk, bo to głównie zwykłe baseny i podgrzewana woda. Jak masz dostęp do naturalnych źródeł (te o których piszemy), skorzystaj z nich, to najlepszy wybór.
  • W gorących źródłach lepiej nie nurkować i unikać kontaktu wody z nosem. W takiej gorącej wodzie, zwłaszcza stojącej, lubią rozwijać się specyficzne bakterie i ameby. Istnieje ryzyko, że takie żyjątko przedostanie się przez nos do mózgu lub płuc, co może zakończyć się śmiercią. Tu, w Rio Tabacon, sytuacja jest lepsza, bo woda całkiem wartko płynie.
  • Jeśli chcesz jednak spędzić czas i noc w hotelu, gdzie naprawdę są naturalne gorące źródła, to jest takie miejsce. Resort ten mieści się blisko darmowych źródeł Tabacon i to samo źródło przepływa przez jego terytorium. Różni się tym, że jest płatne i jest nie tylko spa, ale i noclegiem, a źródła zaaranżowano w instagramowym stylu. Tylko musisz wiedzieć, że część noclegowa znajduje się 10 min od części ze źródłami termalnymi, do których trzeba podjechać hotelowym shuttle busem.


Czy warto zobaczyć gorące źródła termalne Tabacon w Kostaryce?

Rio Tabacon mieści się przy wulkanie Arenal i miejscowości La Fortuna. A więc przy punktach, które niemal każdy decyduje się zwiedzać podczas podróży po Kostaryce. Obawialiśmy się tego miejsca. Że tłumy, że nieklimatyczne miejsce, że przereklamowane. Nie nastawialiśmy się na wiele, a okazało się, że gorące źródła Tabacon trafiły do czołówki naszych najpiękniejszych doświadczeń w Kostaryce. Także nawet się nie zastanawiajcie i już wpisujcie je na trasę zwiedzania Kostaryki! To miejsce, które spodoba się parom, bo ma w sobie sporo romantyczności, osobom starszym, które mogą korzystać z saun i źródeł w celach prozdrowotnych, jak i dzieciom, bo taplanie się w tej wodzie to frajda!

Spodobało Ci się to miejsce i nasze wskazówki? Z przyjemnością dzielimy się naszą wiedzą i poświęcamy czas na tworzenie darmowych treści, które pomagają podróżować i delektować się Naturą. Jeśli podoba Ci się to, co robimy, zawsze możesz postawić nam wirtualną kawę. A ta z Kostaryki jest naprawdę pyszna! Wspaniałych podróży i do zobaczenia w kolejnym wpisie!

Postaw mi kawę na buycoffee.to


Więcej inspiracji podróżniczych znajdziesz na naszych mediach społecznościowych! Spotkajmy się i tam!

Kostaryka Podróże w Naturze

A Ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *