Agroturystyka ze zwierzętami – Wielkopolska

Jeśli kochasz agroturystyki z klimatem, balią, zwierzętami i skandynawski styl życia, zakochasz się w zacisznym miejscu, które chcemy Ci dziś pokazać. To Wioska Norweska Arendel – agroturystyka, gdzie królują zwierzęta, las i norweski klimat. Mieści się w malowniczej Puszczy Pyzdrskiej w Wielkopolsce. Bardzo blisko tu z Poznania, ale nie przejmuj się, bo dojazd jest wygodny z wielu miejsc w Polsce. Spokojnie może to być pomysł na weekend!

Całkiem niedaleko ma tu:

  • Warszawa – 2,5 h
  • Wrocław – 2,5 h
  • Bydgoszcz – 2 h
  • Łódź – 1,5 h
  • Poznań – 1 h
agroturystyka ze zwierzętami blisko warszawy

Wioska Norweska Arendel – co fajnego ma ta agroturystyka?

Arendel to ustronne miejsce, z dala od tłumów i ludzkich siedzib wśród malowniczej Puszczy Pyzdrskiej. To namiastka Norwegii dla wszystkich tych, którzy tęsknią za podróżami do tego kraju. A co w tym miejscu skradło nasze serca?

💦 balia – ukryta w zagajniku z klimatycznymi lampeczkami. Relaks pierwsza klasa, można wygrzać kości i patrzeć na niebo pełne gwiazd.

🌡mokra sauna – w designerskiej, drewnianej beczce z panoramicznym oknem, z którego widok szczególnie rozpieszcza w ośnieżone zimy!

🦌 renifery – tu możemy powiedzieć tylko och i ach, spotkanie z tymi stworzeniami uszczęśliwia, można obserwować ich zachowania, a każdy z reniferów ma całkiem inne usposobienie! I bardzo skandynawskie imię – Sven, Elsa, Sonja…

🦄 kuce szetlandzkie – najmniejsza z ras kuców, ale dostarcza dużo śmiechu, pocieszne z nich zwierzaki!

🐐 kozy – kiedyś chcemy mieć w swojej ferajnie kózki! Tutejsze mieszkają z kurami. Czujesz, że oglądasz komedię – kozy uderzają się rogami, kogut wskakuje na kozę, a kot goni kury. Jest wesoło!

🐈 koty – rozbójnik Czesio pilnuje obejścia i gnębi swojego brata Gustawa. To pieszczoch i przytulak, ale nie dajcie się zwieść 😂

🐴 konie fiordzkie – piękne istoty, żyją w symbiozie, wzajemnie groomując się – wyczesują zębami jeden drugiemu sierść, potem tylko widać, jak te kłaki wypadają im z pysków 😊

🏚 domki – norweskie hytte dają namiastkę dobrego, prostego życia blisko natury w iście skandynawskim stylu. Są tu domki w kolorze czerwieni faluńskiej, niebieskie czy czarne 🎨

🌲 las pełen dzikich zwierząt – Arendel mieści się głównie w iglastych lasach ze ściółką porośniętą mchem, więc jest tam bajecznie zielono 🌿

To miejsce fantastycznie sprawdzi się jako wyjazd-niespodzianka. Ja zabrałam tutaj Michała, by świętować okrągłe, trzydzieste urodziny. Zauroczy pary, które kochają naturę, spacery po lesie, spotkania ze zwierzętami. Świetnie wpisze się też jako pomysł na rodzinną wycieczkę z dziećmi!

agroturystyka ze zwierzętami

Ceny w Arendel

Ceny za nocleg w domku letniskowym rodem z Norwegii są dość przyzwoite, wynoszą od 265 zł do 305 zł. Na pewno będziecie zadowoleni z pobytu w tym miejscu! My wybraliśmy malutki domek w kolorze czerwieni faluńskiej znanej nam z norweskich Lofotów o nazwie Å. Mieści się na małej górce tuż przy zagrodzie reniferów, więc z kawą w dłoni możesz je obserwować z tarasu lub po przebudzeniu przywitać się z tymi uroczymi przyjaciółmi.

  • Cena za balię – 150 zł za pierwszą godzinę, każda kolejna +50 zł.
  • Cena za saunę – 100 zł
  • Cena za śniadanie – 30 zł

Jeśli chodzi o wyżywienie, polecamy zaopatrzyć się wcześniej w prowiant i gotować na miejscu. W domkach pomocą służy kuchenka indukcyjna, sporo naczyń, kieliszki, czajnik. Jeśli zapomnicie jedzenia, to niedaleko, w Zagórowie, jest Biedronka.

agroturystyka ze zwierzętami wielkopolska

Puszcza Pyzdrska – zanurz się w naturę

Jako że agroturystyka Arendel mieści się w objęciach Puszczy Pyzdrskiej, aż żal byłoby nie wybrać się na leśne spacery w okolicy. Wystarczy otworzyć furtkę, która prowadzi dalej w las, by podglądać stada saren, natknąć się na żurawie i wsłuchać w ich hipnotyzujący klangor. Stada saren spotykaliśmy tu każdego dnia i obserwowaliśmy jak wyniuchawszy nas, oddalały się, sądząc, że ich nie widać, podczas gdy ich piękne, białe lustereczka długo jeszcze świeciły w oddali. Piękne stworzenia!

Inne atrakcje w okolicy, ale wymagające wyjechania poza teren Arendel to żelazne domy w Pyzdrach i Nadwarciański Park Krajobrazowy.

A jeśli jeszcze nie było Cię w samej Norwegii, to z całego serca polecamy Ci ten kraj, gdzie natura absolutnie wszędzie jest obłędna! Dla smaku podrzucamy vlog z przepięknych Lofotów.

Jeśli ciekawią Cię jeszcze inne agroturystyki i klimatyczne miejsca na nocleg w Polsce, to znamy takie na Podlasiu.

Podróże w Naturze Polska

2 Komentarze w “Agroturystyka ze zwierzętami: renifery, konie, kuce. Wielkopolska, Puszcza Pyzdrska”

A Ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *