Tam, gdzie siesta to nie grzech, nie przywilej, a kluczowy element życia codziennego… Tam, gdzie przyroda rozpieszcza na każdym kroku i gdzie trwa wieczna sielanka. To Sycylia! Wyspa, która potrafi oczarować i nie dać o sobie zapomnieć.

Jednym z miejsc, w których doświadczyć Sycylii można całym sobą, jest lokalna, stara winnica. Na Sycylii winnic jest sporo. My upatrzyliśmy sobie jedną, niezwykłą, należącą do prawdziwych Sycylijczyków, którzy przed Twoim przyjazdem wstaną rano, by przygotować świeżą ricottę i inne miejscowe specjały. Posiadłość z historią, zwierzętami, przepełniona sycylijskimi zapachami, już od bramy głównej zapraszająca do odpoczynku pod drzewem cytryny. (Gościu, usiądź pod mym liściem, a odpoczni sobie!). A my Was zapraszamy do rozgoszczenia się przed ekranem i obejrzenia tej wspaniałej winnicy, upraw winorośli i posłuchania o tym, jak na Sycylii robi się wino (mają na to ciekawe triki!).

A po vlogu koniecznie jeszcze przeczytajcie naszą opowieść o tej winnicy i zobaczcie zdjęcia miejscowych zwierzaków, wyśmienitej kuchni sycylijskiej i roślinności!

Odkąd odwiedziliśmy Sycylię pierwszy raz, zakochaliśmy się w jej czarze. Wracamy tutaj nieustannie, zachwycając się jej targami pełnymi soczystych owoców, maleńkimi miasteczkami, otwartymi ludźmi, winnicami z niepowtarzalnym klimatem i restauracjami, których smaki nie dają o sobie zapomnieć. Mamy swoje ukochane szlaki hikingowe i plaże obmywane turkusową wodą. Wiemy też, że planowanie podróży po Sycylii może zająć dużo czasu. W ogóle nas to nie dziwi, bo to największa wyspa Morza Śródziemnego, a atrakcji jest tu tak wiele! A jeśli jeszcze goni Cię czas i masz dylematy, to może wydawać się, że ten wieczny research nie ma końca! Czy warto wypożyczyć samochód? Jakie atrakcje i miejsca są najciekawsze i jak to wszystko zmieścić w krótkiej podróży? Które noclegi są warte swojej ceny? Jak poczuć ducha Sycylii, a urlop wycisnąć niczym sycylijską cytrynkę? A może chcesz zwiedzić Sycylię szlakiem miejsc z serialu Biały Lotos (White Lotus)? Na ratunek przychodzą nasze konsultacje podróżnicze i spersonalizowane plany podróży po Sycylii. Odezwij się do nas na hej@podrozewnaturze.pl Chętnie pomożemy Ci tak, żeby jedynym Twoim zmartwieniem było wyrobienie się na samolot (lub prom, bo jest i taka opcja!) ?

Jeśli treści na naszym blogu są dla Ciebie pomocne lub oszczędziły Ci czasu albo pieniędzy, będzie nam szalenie miło, jeśli postawisz nam kawę. Dla nas to znak, że to, co robimy ma sens i czas szykować kubek kawy (lub herbaty), żeby stworzyć kolejny wpis, który ułatwi Ci podróże! Dzicy Podróżnicy – za każdą kawę – dziękujemy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ragazzi! Chodźcie jeszcze na nasze kanały, gdzie nadajemy na co dzień! Aktualnie pewnie z naszej podróży z biletem w jedną stronę…

Winni Podróży Włochy

3 Komentarze w “VLOG: sielanka w winnicy na Sycylii!”

A Ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *