Lofoty – podbiegunowy archipelag w Norwegii

Dzień dobry, Dzicy Podróżnicy! ? Dziś chcę Wam pokazać odcinek z jednego z najpiękniejszych miejsc, jakie dane było mi zobaczyć w Europie. Czyli z Lofotów w Norwegii! Lofoty leżą już za kołem podbiegunowym, gdzie na przełomie wiosny i lata przyroda daje prawdziwy popis. Wydawałoby się, że natura jest tam wyłącznie surowa. Oj, nie. Tak bujnej wiosny nigdzie w Europie nie widziałam. Kwieciste łąki ciągną się aż po horyzont, ptaki po zimie dzielnie wyszukują jedzenia dla siebie i małych, a góry zielenią się i wyglądają miękko jakby były pokryte mchem.

Udało mi się doświadczyć tej magii, jaką roztacza budząca się do życia arktyczna natura. Polecam to i Wam. Archipelag jest logistycznie łatwo osiągalny z Polski. Wystarczy lot do Bodo lub Tromso, a następnie obranie kierunku na Lofoty.

Lofoty – informacje praktyczne

To, jak dojechać na Lofoty, jakie miejsca na trasie zobaczyć i wiele ciekawostek – tego dowiesz się we vlogu z tej arktycznej podróży. Ruchome kadry – film, zwykle pokazują więcej niż zdjęcia. Także śmiało, zobacz poniżej, jak jest za kołem podbiegunowym w Norwegii. A później koniecznie sięgnij do tych kilku tekstów, które napisałam o Lofotach. One z kolei pozwalają wyrazić wiele szczegółowych, często technicznych kwestii, których w filmie nie poruszę, bo bym Cię zanudziła! 🙂 Jeśli jeszcze są jakieś kwestie, o które chcesz mnie spytać, śmiało pisz w komentarzu. Albo na Instagramie, bo tam najszybciej zobaczę Twoją wiadomość.

Vlog podróżniczy z Lofotów. „Jak jest za kołem podbiegunowym w Norwegii?”

I czas na film! 🙂


Lista dotychczasowych wpisów na blogu z Lofotów:

Norwegia Podróże w Naturze

A Ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *