Offroad – Warszawa: gdzie na trasy?

Warszawa i offroad? No pewnie! Tuż przy Warszawie, w Sękocinie Starym znajdziemy wypasiony moto park. A tam tor motocrossowy, tor 4×4 do jazdy samochodami terenowymi, tor gokartowy i do jazdy rallycrossami oraz quadami. Ale zacznijmy od początku, bo za wizytą tam stoi pewna historia i motywacja 🙂

tor 4x4 janki

Tor offroad’owy na prezent urodzinowy

Do Wietnamu na pętlę Ha Giang pojechałam spontanicznie, bez przygotowania. Na miejscu odbyłam przyśpieszony kurs obsługi skutera na parkingu i skoczyłam na głęboką wodę. Przejechanie całej pętli okazało się później jednym z najwspanialszych doświadczeń w moim życiu. Planuję więcej takich wyjazdów, może już nie skuterem a prawdziwym motocyklem! To zaś, na pewno, wymaga większego przygotowania i treningu. A tak się składa, że pierwszym krokiem w tym kierunku była moja niespodzianka urodzinowa.

Okazuje się, że nie trzeba dalekiej podróży, żeby emocje i przyjemność z Wietnamu wróciły! W Sękocinie Starym pod Warszawą znajduje się Motopark Drive Position. Stworzony dla miłośników sportów motorowych, jak i tych, którzy pod okiem instruktora dopiero chcą zaliczyć pierwszy kontakt z dwoma lub czterema kółkami.  

Tor motocrossowy

Zanim udamy się na tor motocrossowy, musimy przywdziać zbroję ochronną: nakolanniki, pancerz na klatkę piersiową z nałokietnikami (buzer), sportowe spodnie i kurtkę, bluzę, kask, gogle i rękawiczki. Chwilę później instruktor pomagał dobrać optymalny motocykl crossowy, pasujący rozmiarem i mocą silnika do sylwetki oraz umiejętności. Mi przypadła Yamaha z silnikiem 125cm3 i skrzynią manualną. Początki były wymagające, wysprzęglanie dwoma palcami i operowanie gazem wymaga jednak pewnej wprawy. Po wytrenowaniu tego elementu przyszedł czas na szkolenie z poprawnej pozycji na motocyklu. Profesjonalna pozycja polega na jak najbliższym dosunięciu się do kierownicy, mocnym ściskaniu motoru udami, a także trzymaniu kierownicy rękami ułożonymi w ramę z wysoko uniesionymi łokciami. Dodatkowo na wirażach wystawia się wyprostowaną nogę, dla przeciwwagi. Zakręt w lewo? Wystaw lewą nogę. Skręt w prawo? No to prawa noga, wysoko! Poprawna pozycja robi robotę! Motocykl dobrze współpracuje z ciałem i daje się kontrolować.
Co ciekawe tor motocrossowy w Drive Position jest pomyślany tak, że pełne kółko mogą wykonać na nim zarówno początkujący, którzy wsiedli pierwszy raz na motor, jak i profesjonaliści, wykonujący 18 m skoki w dal. Jeśli weźmie się sobie do serca wszystkie rady instruktora, cała jazda jest bezpieczna i pozwala na wielką frajdę z pokonywania wiraży, prostych i różnego rodzaju hopek i wzniesień.

I super news dla posiadaczy motocykli! Na tor motocrossowy w Starym Sękocinie możliwy jest wjazd własnym jednośladem.

Jeśli w tej chwili, tak jak my, nie możecie jechać za granicę na swoją wymarzoną pętlę motocyklową, to czemu nie posmakować tych emocji i nie poprawić techniki jazdy w Warszawie? 🙂

weekend pod warszawą
tor motocrossowy mazowieckie
tor motocyklowy
tor motocyklowy warszawa
tor motocrossowy dla początkujących i zaawansowyanych
tor motocyklowy warszawa
podróże motocyklem
tor motocyklowy

tor do nauki jazdy motocyklem

warszawa motocykl

warszawa gdzie na motocykl

warszawa tor motocrossowy

Tor 4X4

Dzień po emocjach motocrossowych wróciliśmy do Motoparku Drive Position na kolejną dawkę emocji. Tym razem w samochodzie terenowym 4×4. W tym przypadku ochraniacze i kask nie są potrzebne. Od razu czekał na nas odpalony Land Rover z silnikiem diesla 2500 cm3 i automatyczną skrzynią biegów. Samochód był wyposażony w reduktor, wyciągarkę, a także snorkel umożliwiający wjeżdżanie w głęboką wodę.

Na początku instruktaż, jak działa każdy z podzespołów, co robić na podjazdach i zjazdach oraz jak nie ustawiać kół na trawersach, aby nie skończyć na dachu. Samochód 4×4 w automacie okazał się genialnym rozwiązaniem. W tak wymagającym terenie możliwość skupienia się jedynie na gazie, hamulcu i pracy kierownicą pozwala na maksymalną przyjemność z pokonywania przeszkód.

nauka jazdy 4x4 warszawa
offroad janki
tor 4x4

Ponieważ poruszamy się wyznaczonym torem, to koncentracja wrażeń jest tutaj maksymalna, możesz liczyć na przeróżne przeszkody. A jaka duma rozpiera Cię, gdy dotychczas siedziałaś na fotelu pasażera, a teraz pokonałaś spektakularne i ekstemalne wyzwania! Doły błotne, koleiny, trawersy, wąskie przejazdy, wysokie górki i strome zjazdy. Coś pięknego! Czułam się bardzo bezpiecznie i nie musiałam się martwić, że rozjeżdżam leśne ścieżki i niepokoję dziką zwierzynę.

Cennik torów znajdziecie tutaj.

gdzie na offroad polska

tor 4x4

tor do jazdy terenowej 4x4

tor 4x4 warszawa
drive position sękocin

Tory offroad’owe – dla kogo?

Jeśli planujecie jeździć skuterem lub motocyklem w Azji albo samochodem terenowym po trudnych trasach w Kirgistanie czy Kostaryce, to wcześniejsza wizyta na torze motocrossowym i 4×4 pozwoli Wam nabrać pewności siebie i wprawy. Świetnie zaaranżowane tory i profesjonalni instruktorzy Drive Position (super merytoryczni goście!) zadbają o to, byście potem mogli bezpiecznie i przyjemnie śmigać nawet po dalszych trasach.

To też opcja dla tych, którzy chcą po prostu fantastycznie spędzić weekend, poczuć adrenalinę i nauczyć się czegoś nowego 🙂

Mamy również bardzo fajne Stories na Insta z tego weekendu, na których możecie zobaczyć też filmiki z jazdy.

Zobacz offroadowe i motocyklowe podróże na naszym kanale YouTube

A gdy już będziecie świetnie przygotowani do offroad’owych podróży, to bardzo polecamy Wam Kirgistan. Aby zobaczyć ten kraj, najpiękniejsze miejsca i trasy, trzeba będzie wypożyczyć samochód 4×4! Tutaj nasze filmy z Kirgistanu.
A tu moja motocyklowa podróż solo po Wietnamie.To szalonych, ale bezpiecznych dróg, Dzicy Podróżnicy!

Podróże w Naturze Polska

2 Komentarze w “Offroad w Warszawie: tor motocrossowy i tor 4×4”

A Ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *