To my – Podróże w Naturze – czyli Ania i Michał 🙂 Jeśli zaglądasz do nas od jakiegoś czasu, to pewnie trochę się już znamy! A jeśli trafiasz tu po raz pierwszy, powiemy Ci nieco o naszym podejściu do podróży i czym są Turystyczne Mistrzostwa Blogerów, w których właśnie bierzemy udział. Rozgość się u nas – niezależnie od tego, który raz tu jesteś.

Turystyczne Mistrzostwa Blogerów 2020

Turystyczne Mistrzostwa Blogerów to prestiżowa ogólnopolska akcja organizowana przez Polską Organizację Turystyczną oraz Ministerstwo Rozwoju, pod które POT podlega. Akcję, promującą podróże po Polsce, wspierają także regionalne organizacje turystyczne (nas wspiera Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna – dziękujemy!), oraz National Geographic Polska. W tym roku odbywa się już 3. edycja Turystycznych Mistrzostw Blogerów.

To konkurs, w ramach którego spośród ponad 60 blogów podróżniczych eksperci wybrali 16, które będą promować poszczególne województwa Polski. Tak więc każde województwo ma swojego jednego blogowego ambasadora na czas „mistrzostw”. My zabierzemy Was na polski Wschód, w krainę tajemniczą, jeszcze niezadeptaną – do województwa podlaskiego. Tam, gdzie spotyka się wiele kultur i religii: prawosławie, katolicyzm, islam Tatarów i scheda po miejscowych Żydach. Tam, gdzie można połączyć się z naturą i odetchnąć od zgiełku. Złożyło się idealnie! Z podlaskim pasujemy do siebie nawet samą nazwą bloga i misjami. Motto podlaskiego: „Zasil się naturą”, a nasza: „Natura nie ma swojego działu marketingu, więc PR naturze robimy my”. Trafił swój na swego 🙂

Bądźcie z nami, pokażemy Wam Podlasie i Suwalszczyznę! Jak już macie swoje ulubione lub warte odwiedzenia miejsca w podlaskim, dzielcie się w komentarzach. Na pewno my czy inni czytelnicy skorzystamy. Na naszym Instagramie i Facebooku planujemy intensywny miesiąc codziennych relacji z województwa podlaskiego. Wpisy z podróży pojawią się również na blogu, a tu, na YouTube, powstanie film. Będzie ciekawie! Wskakujcie na pokład, Dzicy Podróżnicy!

miravalles kostaryka

I troszkę o nas i blogu podróżniczym Podróże w Naturze

Natura nie ma swojego działu marketingu, więc PR robimy jej my. Dlatego, w podróży, najchętniej przebywamy w naturze. W parkach narodowych, rezerwatach przyrody, podpatrując świat zwierząt. Zawsze aktywnie, bo nie ma to jak dobrze się zmęczyć podczas urlopu – wtedy wypoczywamy naprawdę. Też tak masz? 🙂 No to super, bo znajdziesz u nas jeziora, wulkany, trasy widokowe, szlaki trekkingowe, malownicze plaże i sposoby na to, jak doświadczyć podróży całym sobą, robiąc wspaniałe rzeczy i w zgodzie z naturą.

Podróże w Naturze to wyprawy nie tylko na łono natury, ale też blisko lokalsów. Bo przecież miejscowi również tworzą obraz każdego regionu. Są jego nieodłącznym, naturalnym elementem. Miejsca, które polecamy na naszym blogu dobieramy starannie, by były jak najbardziej autentyczne, odzwierciedlały lokalną duszę i należały do miejscowych rodzin. Dzięki temu, pieniądze, które wszyscy zostawiamy, wspierają mniejsze, regionalne biznesy.

Promujemy świadome podróże na jakość a nie ilość i kilometry. Bo możesz mieć duszę odkrywcy, wychodząc zaledwie poza furtkę swojego podwórka. Liczy się przenikliwość i przeżywanie, a nie wyścig na liczbę odwiedzonych państw. Tak samo jak podróże to nie tylko widoczki. Staramy się zawsze dostarczyć wiedzę, informację, jakąś merytoryczną opowieść o świecie, który pokazujemy. Dziś, w dobie social mediów, czy jak to my mówimy, piktogramów, łatwo wpaść w pułapkę podróży dla zdjęć na Insta. Dużo słyszy się o negatywnym wpływie mediów społecznościowych na turystykę. Wiele miejsc zadeptano, inne zobaczono bezrefleksyjnie. Ale przynajmniej została z nich fotka 😉 My życzymy światu mądrych podróżników, dociekliwych, szanujących lokalną rzeczywistość i naszą piękną naturę.

Podlaskie w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów – głosuj na nas

Wierzymy, że takich Dzikich Podróżników jest dużo i że podoba się Wam nasze podejście do podróży. Jeśli chcielibyście zobaczyć Podlasie i Suwalszczyznę, a może tam mieszkacie lub po prostu chcecie nam ciepło pokibicować, to zapraszamy na naszego Instagrama i Facebooka. Tam na bieżąco przez ponad miesiąc będziemy pokazywali Wam podlaskie: najpiękniejsze miejsca jak i te mniej znane, poza szlakiem. Będzie dużo lokalnych ciekawostek i smaków.

Trzymajcie za nas kciuki i zostawcie serduszka oraz komentarze, bo w tej miłej rywalizacji będą liczyć się zasięgi. A na koniec, w dniach 10-24 listopada będziecie mogli głosować na nas na tej stronie. Ba, będzie można oddać w sumie 6 głosów na nas, bo głosować będzie się dało co 2 dni. Chcemy pokazać, że natura górą!

blog podróżniczy mistrzostwa blogerów
Podróże w Naturze Polska

2 Komentarze w “Turystyczne Mistrzostwa Blogerów – Podróże w Naturze reprezentują podlaskie”

A Ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *