Podróż przez Podlaskie

Polską złotą jesień znaleźliśmy w tym roku na Suwalszczyźnie i na Podlasiu. Tutaj potrafi ona utkać wielobarwny haft, bo oprócz kolorowych szat, w jakie ubierają się drzewa, kolory znajdziemy także w krajobrazie regionów. To wszystko za sprawą kolorowych, drewnianych cerkwi i tatarskich meczetów. Do tej malowniczej architektury sakralnej dochodzi jeszcze ludowa – czyli pięknie zdobione kolorowe chaty tutejszych mieszkańców.

Musimy przyznać, że Suwalszczyzna i Podlasie skradły nasze serca. O to nietrudno, bo to regiony obfite w naturę, a jednocześnie z największym zróżnicowaniem kulturalnym w Polsce. Dlatego odnajdą się tu fascynaci zwiedzania i odkrywania perełek architektoniczych i kulturowych, miłośnicy ciekawej kuchni oraz wypoczynku blisko natury.

Live o Podlasiu i Suwalszczyźnie

A o wszystkich tych dobrociach i naszej podróży opowiedzieliśmy podczas relacji na żywo na naszym Instagramie. Odpowiadaliśmy w nim na Wasze pytania i zrobiliśmy szybki quiz z gwary podlaskiej. Jeśli też masz ochotę posłuchać, jak opowiadamy o zwiedzaniu województwa podlaskiego, serdecznie zapraszamy Cię na godzinkę opowieści.

Więcej filmów z podróży znajdziesz przede wszystkim na naszym kanale YouTube. Pozdrawiamy Cię serdecznie! 👋

Polska

A Ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *